wypożyczenie sprzętu budowlanego

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego a remont – jakie maszyny i urządzenia przydadzą się podczas prac w domu?

Prędzej czy później każdy właściciel posesji jednorodzinnej będzie musiał poświęcić nieco czasu na przywrócenie budynkowi należytego stanu technicznego. Czasem będzie to tylko odświeżenie elewacji, a kiedy indziej, angażująca sporo czasu, naprawa. W każdej z tych sytuacji wesprze Cię firma świadcząca usługę wynajmu sprzętu budowlanego! 

Kto ma dom, ten musi liczyć się z naprawami

Główny Urząd Statystyczny szacuje, że w Polsce mamy około 5,8 miliona posesji jednorodzinnych. Mieszka w nich niemal 45% naszych rodaków, czyli około 16,5 miliona osób. Co ciekawe, zdecydowana większość z nich znajduje się na terenach wiejskich, co znajduje też swoje odwzorowanie w strukturze ludności.

Niemal 12 milionów właścicieli domów mieszka na wsi. W miastach – dwukrotnie mniej. Z drugiej jednak strony, nawet w ośrodkach miejskich, tradycyjnych domów wciąż jest o wiele więcej, niż bloków. Proporcje rozkładają się tutaj następująco: 75% gospodarstw jednorodzinnych do 25% dla lokali wielorodzinnych. 

Oznacza to, że konieczność zatroszczenia się o własne cztery kąty, wliczając w to także typowe prace przy elewacji, garażu, czy na działce wchodzącej w skład posesji, prędzej czy później może być sporym wyzwaniem dla co drugiego Polaka. 

Niestety, ale wydatki, z jakimi będzie trzeba się liczyć, mogą być dość spore. Dla statystycznej, trzyosobowej rodziny, koszt utrzymania gospodarstwa domowego już dziś często przekracza kwotę 3,5 tysiąca złotych. Gdyby właściciel domu chciał jeszcze sfinansować zakup nowoczesnego sprzętu, który pomoże mu we wszystkich pracach, to kwota byłaby wielokrotnie wyższa. Na szczęście z pomocą przychodzi wypożyczalnia sprzętu budowlanego Drial.

Co oferuje profesjonalna wypożyczalnia budowlana i po czym można ją poznać?

Przede wszystkim powinniśmy patrzeć na zakres świadczonych usług. Jeśli wybrane przedsiębiorstwo działa lokalnie, np. w tylko jednym mieście w kraju i na dodatek oferuje najem zaledwie kilku urządzeń, o których trudno znaleźć informacje na jego stronie, to warto zastanowić się dwa razy. 

Dlaczego? Ponieważ maszyny, nawet jeśli prędzej czy później do nas dotrą, mogą być w kiepskim stanie technicznym, co w oczywisty sposób utrudni wykonanie wszystkich niezbędnych prac. Co grosza nie wiemy też, czy to dokładnie taka maszyna, jakiej będziemy potrzebować.

Profesjonaliści, jak Drial, to absolutne przeciwieństwo powyższego opisu. Firma działa w praktycznie każdym większym mieście w Polsce: od Białegostoku, przez Wrocław, aż po Kraków. Na dziś dzień funkcjonuje już kilkanaście punktów w całym kraju. Dlaczego to tak ważne?

Ponieważ realnie wpływa to na czas dostarczenia urządzenia na budowę. Jeśli masz dom w Nysie, to możesz skorzystać zarówno z punktu działającego w Opolu, jak i z tego, który mieści się we Wrocławiu. Znacznie zwiększa to też szanse na to, że uda się nająć sprzęt budowlany, jakiego dokładnie szukamy! 

Jakie maszyny docenisz podczas remontu?

Lista jest bardzo długa i w dużej mierze zależy od zakresu prac. Profesjonalne firmy, jak Drial, są przygotowane na każdą okoliczność. Wynajmiesz u nich m.in.:

 • pompy (ściekowe, do igłofiltrów, zatapialne, motopompy),
 • podnośniki (masztowe, nożycowe elektryczne i spalinowe, przegubowe, teleskopowe),
 • koparki,
 • zagęszczarki,
 • wozidła,
 • walce budowlane,
 • agregaty prądotwórcze,
 • nagrzewnice,
 • osuszacze,
 • wentylatory,
 • młoty pneumatyczne,
 • kompresory,
 • myjki i odkurzacze ciśnieniowe,
 • piły.

Lista jest o wiele dłuższa, jednak powyższe propozycje dość jednoznacznie pokazują, że mamy do czynienia z zawodowcami, którzy znają się na swojej pracy i stawiają na możliwie jak najszerszy asortyment dostępny w przystępnych cenach!