żaluzje drewniane
Porady mieszkaniowe

Odkryj urok białych żaluzji drewnianych — prosty sposób na estetyczny element aranżacji wnętrz

Jeśli cenisz ultraproste rozwiązania w aranżacji wnętrz, do gustu przypadną Ci białe żaluzje drewniane. Polubisz je nie tylko za minimalistyczny design, ale także za trwałość i uniwersalność. Takie żaluzje sprawdzą się jako osłony okienne w kuchni, łazience i nie tylko. Dowiedz się, w jakich innych pomieszczeniach warto je zamontować.

Uniwersalne białe żaluzje: drewniane osłony w minimalistycznej odsłonie

Trudno o bardziej uniwersalne osłony okienne. Jasne żaluzje drewniane, bo o nich mowa, pod tym względem nie mają sobie równych. A to dlatego, że biel pasuje do większości aranżacji i dobrze wygląda zarówno w połączeniu z klasycznym, jak i nowoczesnym wyposażeniem. Równie ważny jest materiał, z jakiego zostały wykonane osłony. Drewno jest obecne między innymi w stylu rustykalnym, tradycyjnym i skandynawskim, a na dodatek jest trwałe i sprawia, że pomieszczenia zyskują na przytulności.

Białe żaluzje z drewnianym wykończeniem pasują do wielu aranżacji

Białe żaluzje drewniane w kuchni

Szukasz praktycznych i efektownie wyglądających osłon okiennych do kuchni? Dobrym wyborem do takiego wnętrza będą białe żaluzje drewniane marki Clicky. Przede wszystkim takie osłony wyglądają stylowo i elegancko oraz dodają kuchni ciepła, co jest istotne, zwłaszcza w takim pomieszczeniu. Zdecyduj się na nie także, jeśli wnętrze jest niewielkie – jasna dekoracja okienna wizualnie je powiększy. Co równie ważne, drewno jest naturalnym materiałem, przyjaznym dla środowiska i ponadczasowym; a zmieniające się trendy aranżacyjne nie mają na nie wielkiego wpływu.

Jasne żaluzje w salonie, sypialni lub pokoju dziecka

Białe żaluzje możesz zamontować nie tylko w kuchni, ale także w innych pomieszczeniach w Twoim domu – sprawdzą się jako osłony okienne w salonie: zarówno dużym, jak i małym. W pierwszym przypadku sprawią, że wnętrze wyda się jeszcze bardziej przestronne, a w drugim rozjaśnią niewielkie pomieszczenie. Takie osłony dobrze będą wyglądały nie tylko na klasycznych oknach, ale też we wnękach balkonowych i tarasowych. Na tym nie koniec: białe żaluzje to także pomysł na uzupełnienie aranżacji sypialni małżeńskiej lub dziecięcej. Stworzą udane zestawienie z drewnianym łóżkiem oraz kolorowymi lub minimalistycznie udekorowanymi ścianami.

Drewniane białe żaluzje pięknie się zaprezentują w pokoju dziecka

Poziome czy pionowe żaluzje drewniane? Białe osłony w różnych konfiguracjach

Decydując się na białe żaluzje z drewna, możesz wybrać pomiędzy modelami z pionowo lub poziomo ułożonymi lamelami. Pierwsze z nich dobrze prezentują się na dużych, na przykład tarasowych oknach, i we wnętrzach z wysokimi sufitami, a ponadto dodają aranżacji bardziej nowoczesnego charakteru. Nieco gorzej wyglądają w niewielkich mieszkaniach, a gdy są częściowo odsłonięte, zapewniają mniejszą prywatność niż modele poziome. Na drugi wariant zdecyduj się, jeśli lubisz klasyczne rozwiązania w aranżacji wnętrz oraz szukasz modeli odpowiednich zarówno na małe, jak i duże okna.

Białe żaluzje drewniane 50 mm i w innych rozmiarach

Wśród wielu rodzajów żaluzji drewnianych znajdziesz nie tylko wersje z pionowymi i poziomymi lamelami, ale także modele o różnych wielkościach. Najpopularniejsze z nich to osłony w rozmiarze 25 mm i 50 mm. Zanim zdecydujesz się na konkretny wariant białych żaluzji drewnianych, zastanów się, w jaki sposób chcesz je zamontować. Weź pod uwagę, że większość osłon możesz umieścić nad lub we wnęce okiennej, na skrzydle okna albo przymocować do sufitu. Dzięki temu łatwiej będzie Ci dopasować żaluzje do Twoich potrzeb i efektu, jaki chcesz uzyskać.